Darmowa dostawa w Polsce już od 300,00 zł.

Szczepienia – za i przeciw

0
Szczepienia – za i przeciw

Jeszcze do niedawna wykonywanie dzieciom kompletu szczepień było normą. Dzisiaj coraz większa rzesza rodziców świadomie rezygnuje z nieobowiązkowych szczepień, tłumacząc swoją decyzję dobrem ich dziecka. Jakie argumenty przemawiają za tym, aby szczepić dzieci? Jakie tematy w publicznej dyskusji na temat szczepionek przytaczają ich przeciwnicy? Sprawdź!

TAK dla szczepień

Szczepienia są jednym z najpopularniejszych środków rozwijających układ immunulogiczny i zapobiegającym rozwojowi szkodliwych bakterii i wirusów. Dzięki rozwojowi nowoczesnej medycyny i wprowadzeniu obowiązku szczepienia dzieci, udało się całkowicie wykorzenić część chorób, które jeszcze kilkadziesiąt lat temu dziesiątkowały społeczeństwo oraz znacznie zredukować ryzyko zachorowania na wirusowe choroby takie jak zapalenie wątroby typu B czy błonica. Co ważne, dzięki masowym szczepieniom ograniczającym ilość patogenów wywołujących choroby chronione są również osoby, które z przyczyn zdrowotnych nie mogą samodzielnie przyjąć dawki. Efekty szczepień docenią szczególnie rodzice, których dzieci przebywają w dużych skupiskach, na przykład w przedszkolach.

Szczepienia – argumenty przeciwników

Zaszczepienie dziecka równoznaczne jest z podaniem mu upośledzonych, zmodyfikowanych bakterii wywołujących daną chorobę w taki sposób, aby pobudzić naturalny proces wytwarzania przeciwciał zabijających szkodliwe zarazki mogące wywołać chorobę. Przyjęcie szczepionki wiąże się z wystąpieniem odczynów poszczepiennych (NOP), które negatywnie wpływają na organizm maluszka. Warto mieć jednak świadomość, że ewentualne skutki uboczne są zdecydowanie mniej groźne i niosą ze sobą mniejsze konsekwencje, niż zachorowanie na jedną z chorób zakaźnych. Przeciwnicy szczepień zauważają również związek między czasem zaszczepienia dziecka a pojawieniem się objawów autyzmu, chociaż naukowe badania nie potwierdzają tej tezy, według której to właśnie szczepienie jest czynnikiem wywołującym to schorzenie.

Rożek dla niemowlaka i odpowiednia pościel niemowlęca – komfort po aplikacji szczepionki

Wizyta u lekarza i przyjęcie szczepionki jest zazwyczaj stresującym doznaniem dla dziecka i opiekuna. Aby zminimalizować przykre dolegliwości, warto zadbać o komfort swojego dziecka. Nieocenionym pomocnikiem w uspokojeniu maluszka będzie rożek dla niemowlaka, który otuli dziecko z każdej strony i zapewni mu poczucie bezpieczeństwa.

Nierzadko zdarza się, że bezpośrednio po przyjęciu szczepionki maluszek może gorączkować albo odczuwać ból w miejscu iniekcji. Być może nie zdajesz sobie z tego sprawy, ale załagodzić przykre dolegliwości może pomóc Ci odpowiednia pościel niemowlęca. Warto wyposażyć łóżeczko w pościel niemowlęcą wykonaną z miękkiego, przyjaznego wrażliwej skórze materiału. Jakie kołderki i poduszki okażą się najlepszymi kompanami dla malucha? Specjaliści jednoznacznie zaznaczają – wykonane z naturalnych tkanin takich jak bambus, organiczna bawełna albo muślin. Tego typu pościel niemowlęca nie zawiera w sobie substancji drażniąco działających na skórę, zapewnia optymalną cyrkulację powietrza, blokuje rozwój drobnoustrojów.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
projekt i realizacja: Maxsote - profesjonalne sklepy internetoweoprogramowanie: Shoper
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl