Darmowa dostawa w Polsce już od 300,00 zł.

Skuteczne odpieluchowanie - przydatne gadżety

0
Skuteczne odpieluchowanie - przydatne gadżety

Gadżety do odpieluchowania: nocnik lub nakładka na sedes

To podstawowy gadżet. Nocnik jest dość oczywisty - wielu młodych ludzi właśnie tu zaczyna swoją przygodę. Są jednak dzieci, które są bardziej zainteresowane dorosłym sedesem i chcą naśladować rodziców. Dla nich sprawdzi się nakładka na sedes, która pozwoli im wygodnie “zasiąść na tronie”.

Gadżety do odpieluchowania: stołeczek do sedesu 

Jeśli Twoje dziecko woli sedes od nocnika, zaopatrz się w stołeczek. Ten gadżet sprawi że dziecko samo będzie umiało usiąść na sedesie. Co więcej, stołeczek zapewni podparcie krótkim nogom, dzięki czemu zwieracze dziecka ułożą się w takiej pozycji, że łatwiej będzie mu się załatwić.

 

Pobierz ebooka

Gadżety do odpieluchowania: majtki treningowe

Majteczki treningowe dla dzieci są bardziej chłonne niż zwykłe majtki. Jeśli maluch nie do końca opanował sygnały płynące z ciała, lub czasem nie dotrzymuje do toalety, a akurat wybieracie się gdzieś na wycieczkę,  takie majtki będą świetną pomocą. Uważaj jednak z ich używaniem - na pupie mogą za bardzo przypominać pieluchę i dziecko może się do nich przyzwyczaić. 

Gadżety do odpieluchowania: majtki z ulubionymi postaciami z bajek 

Każde dziecko ma ukochaną postać z bajki: Świnka Peppa, Ciekawski George, Elsa, Chudy i tak dalej. Wiedząc, że rysunek tej postaci znajduje się na majtkach, dziecko może mieć dodatkową motywację, żeby donieść siku do nocnika. Jakoś tak łatwiej pamiętać o pęcherzu, kiedy umówi się z mamą, żeby nie zmoczyć ulubionego bohatera. 

Gadżety do odpieluchowania: książeczki na temat załatwiania się, nocników itp.

Na rynku znajdziesz całą masę książeczek, które w miły i przystępny sposób oswoją dla malucha temat odpieluchowania. Czytajcie je razem jeszcze zanim nocnik zagości w domu. 

Gadżety do odpieluchowania: sikające lalki, które dziecko może sadzać na nocniku

Nauka przez zabawę działa najlepiej. Możesz pomyśleć o sprawieniu maluchowi lalki, która sika. Poprzez zabawę nią, dziecko pozna mechanizmy, które chcesz mu przekazać. Będzie też miało szansę oswoić nowy proces i poczuć, że ma nad nim kontrolę. 

Gadżety do odpieluchowania: nagroda za zdobycie ustalonego kamienia milowego

Nagrody i ich skuteczność to kwestia dyskusyjna. Są osoby, które twierdzą, że jeśli dziecko dostaje nagrody za każde osiągnięcie, to traci wewnętrzną motywację. Z drugiej strony, jeśli jednak maluch wie, że na końcu trudnego wyzwania czeka dodatkowa nagroda, to jest duża szansa, że znajdzie w sobie dodatkowe pokłady motywacji. Wszystko zależy od dziecka. W tym podejściu bardzo pomocna jest tabela, w której możecie wspólnie zaznaczać postępy. Rozbicie dużego zadania na mniejsze pokazuje jak w systematyczny sposób osiągać zamierzone cele. 

 

Gadżety do odpieluchowania: jednorazowy nocnik podróżny (na wyjścia)

Oczywiście nie od razu Rzym zbudowano. Przygotuj się na to, że czeka was wiele niespodzianek i awaryjnych sytuacji. Ot chociażby na wyjeździe lub spacerze. W takich momentach bardzo przydaje się lekki i poręczny nocnik jednorazowy! Dodatkowo pomaga konsekwentnie trzymać się przyjętej metody i nie wracać do pieluch. 

Gadżety do odpieluchowania: torba na mokre ubranka (na wyjścia)

Czasem zdarzy się też mały wypadek i ubranie zostanie zmoczone. To normalna rzecz. Mając to na uwadze, warto zabrać ze sobą ubrania na zmianę, ale też nieprzemakalną torbę na mokre ubranka.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
projekt i realizacja: Maxsote - profesjonalne sklepy internetoweoprogramowanie: Shoper
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl