Darmowa dostawa w Polsce już od 300,00 zł.

Obowiązkowy towarzysz jesiennych i zimowych spacerów - śpiworek do gondoli.

0
Obowiązkowy towarzysz jesiennych i zimowych spacerów - śpiworek do gondoli.

Mimo że śpiworki pojawiły się w ofercie sklepów z akcesoriami dla dzieci, stosunkowo niedawno, to w ostatnim czasie zyskują niesamowitą popularność a ilość wzorów i modeli rośnie z dnia na dzień. Śpiworek do wózka nie jest zwykle pierwszym elementem, który rodzice decydują się zakupić w trakcie kompletowania wyprawki. Potrzebę jego zakupu odkrywają najczęściej dużo później, już w trakcie spacerów z dzieckiem. Śpiworki są szczególnie pożądane, kiedy temperatura spada, na dworze robi się szaro, a pogoda dostarcza prawdziwych „atrakcji” na miarę tych chłodniejszych pór roku. Jesień i zima nie muszą być okresem, kiedy rezygnujemy ze spacerów, które przecież są bardzo potrzebne dzieciom, jak i ich Mamom. O zaletach częstego przebywania na świeżym powietrzu nie musimy chyba pisać, za to przygotowaliśmy kilka słów na temat tak lubianych śpiworków.

Za co kochamy śpiworki?

Wielu rodziców pokochało śpiworki za ich nieocenioną praktyczność. Ich ogromną zaletą jest fakt, że niemowlęta nie mogą ich zdjąć, kopiąc nogami, co pozwala na utrzymanie odpowiedniej temperatury ciała. W rezultacie maluchy nie marzną podczas spacerów w wózku a co najważniejsze, nie budzą się z powodu zimna. No bo przecież spacer to często właśnie czas drzemki naszego malucha, dlatego warto zadbać, aby nic nie przerywało mu tego zbawiennego i potrzebnego odpoczynku.

Pozostając przy temacie spacerów, wiele mam potwierdza, że śpiworek ułatwia wyjście z domu. Kiedy na dworze jest zimno i pragniemy jak najlepiej chronić nasze dziecko, śpiworek sprawdza się rewelacyjnie! Kończy często długo trwające opatulanie w kurtki, kombinezony czy kocyki, które bywa męczące zarówno dla dziecka, jak i mamy czy taty.

Dużo mówi się ostatnio o dziecięcej potrzebie otulania. Coraz popularniejsze stają się wszelkiego rodzaju przytulne kocyki czy otulacze. Śpiworek lepiej niż kocyk zapewni poczucie komfortu i bezpieczeństwa podczas spaceru, gdyż ten pierwszy łatwo może się zsunąć. Niweluje to również potrzebę ciągłej kontroli dziecka przez rodzica. Oczywiście kocyki są niezastąpionymi towarzyszami dzieci, jednak lepiej, gdy pełnią funkcję dodatkowego przykrycia na śpiworek w przypadku wyjątkowego zimna lub są po prostu stosowane w domowym zaciszu.

Wybór śpiworka – praktyczne wskazówki

Okres niemowlęcy wiąże się z pierwszymi spacerami, podczas których dziecko najczęściej przebywa w gondoli. Śpiworek do wózka dla niemowlaka do gondoli powinien być przede wszystkim odpowiedniego rozmiaru. Kupując zbyt duży, malec może zsunąć się do środka i wówczas śpiworek okaże się niepraktyczny. Każdy śpiworek powinien również zapewniać łatwy dostęp do dziecka. W razie nagłej potrzeby przebrania go rodzic musi mieć możliwość szybkiego wyjęcia dziecka z wózka.

Wybierając śpiworek do wózka, warto zwrócić uwagę na to, z jakich materiałów jest on wykonany. Wszelkie tekstylia, z którymi bezpośrednio styka się skóra dziecka, oprócz tego, że mają być wyjątkowo miłe i delikatne, powinny być sprawdzone i posiadać niezbędne certyfikaty.

Należy również sprawdzić zastosowane wypełnienie. Dobrym rozwiązaniem jest antyalergiczna włóknina silikonowa, gdyż nie uczula (co może się zdarzać w przypadku innych materiałów) a dobrze utrzymuje ciepło, nie pozwalając z kolei na przegrzanie dziecka.

Śpiworek ma być przytulnym schronieniem, ale w żadnym wypadku nie może zbytnio krępować ruchów dziecka. Właśnie ten argument często podają sceptycy stosowania śpiworków do wózków. Prawda jest jednak taka, że najczęściej jednak dzieci czują się w nich świetnie, ale żeby na pewno tak było, warto skontrolować czy dziecko w wybranym modelu ma sporo miejsca na nóżki i może nimi swobodnie poruszać.

Decydując się na zakup śpiworka, dobrze również zweryfikować, czy wybrany przez nas model posiada otwory na pasy bezpieczeństwa, gdyż to popularne rozwiązanie pozwala na stosowanie śpiworka również w foteliku samochodowym.

Mamy nadzieję, że po lekturze tego artykułu z łatwością znajdziecie idealny śpiworek do wózka, który Wam, jako rodzicom, ułatwi codzienność, a dziecku zapewni tak ważny komfort i bezpieczeństwo.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
projekt i realizacja: Maxsote - profesjonalne sklepy internetoweoprogramowanie: Shoper
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl