• Darmowa dostawa w Polsce już od 300,00 zł.
  • Wysyłka na terenie UE kurierem GLS!

z Miłością dla Dzieci

do kasy suma: 0,00 zł
O której godzinie należy wykąpać niemowlaka i położyć go spać?

O której godzinie należy wykąpać niemowlaka i położyć go spać?

Wieczór momentem wyciszenia

Sen odgrywa kluczową rolę w procesie rozwoju dziecka. Specjaliści zauważają, że nocny odpoczynek nie powinien być krótszy niż 10 godzin z ewentualnymi przerwami na karmienie czy zmianę pieluszki. W początkowych fazach życia na rytm dobowy w ogromnej mierze wpływa słońce, a dokładniej ekspozycja na światło. W efekcie większość maluszków, niezależnie od tego, o której zostały położone do łóżeczka, będzie budzić się już koło 6/7 godziny. Aby zapewnić pociesze zalecaną ilość snu, powinnaś kłaść swoje dziecko koło godziny 19.

Zaleca się, aby wieczorna kąpiel odbywała się bezpośrednio przed położeniem do łóżeczka. Pluskanie w wanience powinno być dla malca czasem relaksu, wyciszenia i odprężenia. Ważne jest, aby unikać wieczorem głośnych zabaw, mówić przyciszonym głosem, okazywać malcowi bliskość. Szybko zauważysz, że wraz z powtarzaniem się codziennych rytuałów, niemowlak będzie w odpowiednich porach okazywał gotowość do spania. Położenie dziecka do łóżka wczesnym wieczorem jest również korzystne dla rodziców, którzy mogą w napiętym grafiku wypełnionym zabawą z dzieckiem i obowiązkami wygospodarować chwilę dla siebie.

Pościel dla dzieci kluczem do dobrego snu

Istotnym czynnikiem wpływającym na jakość snu maluszka jest nie tylko regularny tryb, ale również warunki do spania. Łóżeczko powinno być dla każdego dziecka maksymalnie bezpiecznym i przyjaznym miejscem budzącym pozytywne odczucia. Aby zapewnić pociesze optymalne warunki do spokojnego, głębokiego snu, łóżeczko powinno być wyposażone w średnio-twardy materac. Ważne jest, aby materac nie uginał się pod dzieckiem, tworząc wgłębienie uniemożliwiające swobodne poruszanie się maluszka.

Równie ważne jak materac są kołderka, prześcieradło i poduszka dla niemowlaka. Zaleca się, żeby pościel dziecięca do łóżeczka była wykonana z antyalergicznych materiałów, które podczas intensywnego, codziennego użytkowania nie podrażnią wrażliwej skóry dziecka. Istotne jest również, aby poduszka dla niemowlaka była płaska. Ciało noworodka powinno być ułożone w linii prostej. Zbyt wysoka podpora dla główki wymusi na dziecku przyjęcie nienaturalnej pozycji, co może być bezpośrednią przyczyną wad rozwojowych kręgosłupa.

Idealna pościel dla dzieci do łóżeczka

Pościel dziecięca do łóżeczka powinna być dobrana ze szczególną rozwagą. Kontakt wrażliwej, delikatnej skóry niemowlaka ze sztucznymi, nieprzepuszczającymi materiałami barwionymi chemicznymi środkami może mieć opłakane skutki. Przegrzewanie się i pocenie dziecka, wysypka, uniemożliwiające odpoczynek swędzenie czy zaczerwienienie to tylko część z nich. Prostym sposobem na uniknięcie nieprzyjemnych dolegliwości jest kupno pościeli wykonanej z atestowanych materiałów przyjaznych delikatnej, skłonnej do alergii skórze.

Jaka kołderka, prześcieradło i poduszka dla niemowlaka sprawdzą się moim zdaniem najlepiej? Zdecydowanie bawełniana, bambusowa albo muślinowa. Pościel dla dzieci do łóżeczka uszyta z naturalnych, oddychających materiałów zapewni dziecku optymalną cyrkulację powietrza oraz otuli go rozkoszną miękkością, która będzie towarzyszyła maluszkowi przez całą noc.

Najnowsze Wpisy na blogu

O której godzinie należy wykąpać niemowlaka i położyć go spać?
O której godzinie należy wykąpać niemowlaka i położyć go spać?

Wieczorne rytuały

Jako mama zawsze starałam się kłaść dziecko o jednakowej porze. Regularność wieczornych czynności pozwoliła wypracować stały rytm dobowy, który pozytywnie wpływał na moje samopoczucie oraz komfort mojego maluszka. Dzisiaj postaramy się wspólnie odpowiedzieć na pytanie nurtujące znaczną część rodziców: o której godzinie należy wykąpać niemowlaka i położyć go spać?

Co zrobić gdy dziecko obudzi się w środku nocy, zacznie płakać i nie będzie można go uspokoić?
Co zrobić gdy dziecko obudzi się w środku nocy, zacznie płakać i nie będzie można go uspokoić?

Moje dziecko płacze w nocy… Pomocy!

Nagłe przebudzenie maluszka, intensywny płacz, którego nie sposób opanować, nerwowe kołysanie i uspokajanie dziecka… Takie sytuacje są codziennością w niemal każdym domu, w którym niedawno pojawił się nowy mieszkaniec. Doskonale wiem, jak wielkim stresem jest bezradność w obliczu zanoszącego się maluszka, któremu łzy nie przestają płynąć po policzkach. Dzisiaj zastanowimy się razem, jakie mogą być przyczyny takiej sytuacji, jak pomóc maluszkowi i jakie komplety pościeli dla niemowląt warto mieć w dziecięcym pokoiku.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl