Darmowa dostawa w Polsce już od 300,00 zł.

Jakich detergentów do prania używać, a jakich nie

0
Jakich detergentów do prania używać, a jakich nie

Trzeba mieć na uwadze, że skóra nowonarodzonego dziecka jest niezwykle delikatna. Oznacza to, że każda bakteria, każdy drobnoustrój może mieć na nią zły wpływ. Dziś chcemy przedstawić Wam sposoby na to, aby zarówno pościel dziecięca muślinowa, jak i ubranka Waszego nienarodzonego jeszcze dziecka, były nieskazitelnie czyste. Poniżej zatem odpowiemy na tytułowe pytanie - w czym prać, a w czym nie ubranka i pościel dziecięcą. Zachęcamy do lektury.

Przede wszystkim pierz oddzielnie

Zanim zabierzemy się za pierwsze pranie rzeczy, które należą do nowo narodzonego dziecka, oddzielamy je od naszych ubrań. Nie ulega wątpliwości, że te będą prane w zupełnie innych detergentach i w innej temperaturze. Przyszedł czas na wybór detergentów. Nie ulega wątpliwości, że muślinowa pościel niemowlęca czy ubranka, nawet jeśli wypierzemy je w 90 st. Celsjusza, nadal będą miały w sobie zalążki bakterii. Co więcej, delikatne rzeczy dla maluszka można prać w co najwyżej 40 stopniach. Oznacza to, że aby mieć pewność, że prane rzeczy są czyste, należy użyć odpowiednich detergentów. Nie ma zatem sensu, aby łączyć ubranka dzieci z ubraniami dorosłych.

Zasady, których należy przestrzegać podczas prania dziecięcych ubranek

Chcemy podkreślić, że wbrew pozorom, odświeżanie niemowlęcej garderoby i pościeli nie należy do trudnych zadań. Wystarczy trzymać się kilku zasad, a zawsze będziecie mieć pewność, że będa pozbawione roztoczy, drobnoustrojów i innych bakterii, które mogą mieć zły wpływ na delikatna skórę niemowlaka i jego zdrowie.

Po pierwsze i najważniejsze - każde ubranie, każdą pościel niemowlęcą jeszcze przed użyciem należy wyprać. Wspominaliśmy powyżej powody, dla których jest to konieczne. Jak to zrobić? Oto wytyczne:

  • odpowiednia temperatura wody - nie da się ukryć, że ma ona ogromny wpływ na to, czy body i inne ubranka będą doprane i nie stracą swoich właściwości. W przypadku dziecięcych rzeczy wystarczy taka, której temperatura wynosi 40 st. Celsjusza. Woda taka wyczyści brud, ale nie do końca usunie florę bakteryjną, którą musi poznawać dziecko. Nie można go bowiem zamknąć pod kloszem i chronić przed wszystkimi zarazkami, jakie istnieją na naszej planecie.

  • ubranka, jeśli nie chcecie ich zniszczyć, należy prać zgodnie z zaleceniami producenta. Nie nastawiajcie pralki na wyższe temperatury, jeśli nie jest to konieczne, ponieważ te mogą się rozciągnąć, skurczyć lub stracić swój kolor. A jeśli o niego chodzi - zawsze dzielcie ubranka kolorystycznie. Dzięki temu unikniecie zafarbowania i szarzenia ubranek.

Detergenty bezpieczne dla skóry dziecka

Skoro wiecie już, jak prać, przyszedł czas na odpowiedź na pytanie - w czym prać. Tutaj powinniście stosować się do jednej , podstawowej zasady - im mniejsze dziecko, tym delikatniejsze powinny być środki piorące. Pamiętajcie, aby zawsze czytać ich skład i unikać tych, które w swoim składzie zawierają środki chemiczne takie jak np. środki zapachowe, kwas borowy czy barwniki.

Idąc do sklepu wybieraj te środki piorące, które w swym składzie zawierają jak najmniej detergentów. Doskonale tutaj sprawdzą się środki ekologiczne, które wytwarzane są z tego, co daje nam Matka Ziemia. Co więcej, warto, aby na etykiecie zawarta była informacja, że środki są hipoalergiczne. Dzięki temu unikniecie sytuacji, w której detergent uczuli Wasze dziecko. Tego rodzaju, delikatnych detergentów warto używać nawet do roku życia dziecka. Zanim jednak całkowicie zmienimy proszek do prania, warto zaobserwować, czy ten nowy nie wywołuje u maluszka podrażnień lub alergii. Jeśli tak się stanie, wówczas lepiej wrócić do sprawdzonego detergentu i stosować go do 3-ciego roku życia, a nawet dłużej, jeśli tego będzie wymagało dobro dziecka.

Jeśli jesteście odważnymi rodzicami, możecie nie stosować detergentów, które spokojnie można kupić w każdym sklepie, a pokusić się o zastosowanie środków piorących, które od lat stosuje się w Azji. Mowa tutaj o specjalnych orzechach do prania, które rosną na orzechowcu myjącym, potocznie nazywanym mydłowcem. Jak to działa? Za właściwości piorące odpowiada łupina, która po wysuszeniu staje się ciemna. W kontakcie z wodą wytwarza pianę, która usuwa brud z dziecięcych ubranek.

Mamy nadzieję, że od dziś nie będziecie mieć problemu z wyborem odpowiednich detergentów. Zanim jednak zakończymy artykuł, chcemy jeszcze uczulić Was na jedną kwestię. Mianowicie, często pojawiają się pytania dotyczące usuwania z ubranek i pościeli wymiocin, czy pozostałości z pieluszki, kiedy ta przecieka. Przestrzegamy Was do wkładania ubranek i pościeli z takimi zabrudzeniami od razu do pralki. Te uprzednio trzeba namoczyć lub obficie spłukać ciepłą wodą. Wówczas zminimalizujecie ryzyko utrwalenia plamy lub pojawienia się jej pozostałości na innych pranych ubrankach.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
projekt i realizacja: Maxsote - profesjonalne sklepy internetoweoprogramowanie: Shoper
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl