Darmowa dostawa w Polsce już od 300,00 zł.

Dlaczego należy wybrać płaską poduszkę dla noworodka?

0
Dlaczego należy wybrać płaską poduszkę dla noworodka?

Tutaj z pewnością w grę wejdzie poduszka dla noworodka. Szukając informacji na ten temat, można znaleźć kilka szkół - jedni mówią, że świeżo narodzone dziecko, ze względu na wrażliwy, jeszcze nie do końca ukształtowany kręgosłup, powinno spać bez poduszki. Inni twierdzą, że ze względu na możliwość ulewania się dziecku po jedzeniu, powinno ono leżeć na poduszce, jednak ta powinna być odpowiednio dobrana. Kto ma rację? Czy ta leży pośrodku? Dziś postaramy się odpowiedzieć na te pytania. Mamy nadzieję, że nasze porady pomogą Wam, Drodzy Rodzice, podjąć właściwą decyzję. Nie przedłużając - zachęcamy do lektury.

“Za” i “przeciw” - co powinniście wiedzieć wybierając poduszki dla niemowląt?

Choć, jak wspomnieliśmy - zdania na temat poduszki dla noworodka są podzielone osobiście uważamy, że ta powinna znaleźć się w każdej wyprawce. Skąd takie podejście? Już wyjaśniamy. Wielu pediatrów, których pytaliśmy o ich zdanie na temat spania maluszka na poduszce, od razu odpowiadało, że ze względów medycznych jest to jak najbardziej wskazane, ponieważ noworodek tylko wtedy ma możliwość prawidłowego rozwoju. Co więcej, jak wspomnieliśmy na początku, poduszki dla niemowląt są swoistym parasolem ochronnym podczas ulewania. Dzięki nim dzieci nie są w stanie zachłysnąć się ulewającą się treścią pokarmową, która może być niebezpieczna nie tylko dla zdrowia, ale również życia nowonarodzonego dziecka. Mając to na uwadze warto wybierać poduszki z klinem, które zapewnią dobry sen również podczas przeziębienia, kiedy nosek dziecka jest zatkany. Jak widać powyżej, poduszki dla niemowląt nie są dla nich niebezpieczne. Wręcz przeciwnie - dobrze dobrane pomagają w odpowiednim rozwoju dziecka.

Płaska poduszka rozwiązaniem wszystkich problemów

Mając na uwadze zdanie tych, którzy są przeciwnikami poduszek dla noworodków i niemowląt, musimy przyznać im rację - źle dobrana może sprawić, że u dziecka pojawią się napięcia szyi i grzbietu, które mają zły wpływ na kształtujący się kręgosłup. Jeżeli jednak dziecko nie chce spać na samym materacu, warto pokusić się o kupno płaskiej poduszki dla niemowląt. Dzięki temu zarówno rodzic, jak i dziecko będą spokojniejsi, ponieważ taka poduszka wspomoże oddychanie maluszka.

Wybierając odpowiednią poduszkę należy pamiętać, aby ta była idealnie dopasowana do anatomii niemowlaka. Oznacza to, że warto pokusić się o zakup specjalnie wyprofilowanych egzemplarzy, które sprawią, że szyja dziecka nie będzie się nienaturalnie wyginać. Doskonałe tutaj będą specjalne poduszki ergonomiczne, które dopasowują się do ciała dziecka, a przy tym są miękkie w dotyku i hipoalergiczne. Idealnie sprawdzą się zatem również wśród alergików.

Poduszki, których trzeba unikać

Jak wspomnieliśmy powyżej, noworodek ma bardzo wrażliwy, nie w pełni ukształtowany kręgosłup, dlatego pewnych rodzajów poduszek należy unikać, aby maluchowi nie zrobić krzywdy. Jednym z nich z pewnością jest rogal.

Wspomnianą wyżej poduszkę, zwaną też fasolką wiele mam wykorzystuje podczas karmienia dziecka. I nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ producenci tego rodzaju akcesoriów mówią głośno, że poduszkę stworzyli po to, aby świeżo upieczonym mamom lepiej karmiło się dziecko. Nabywając tę poduszkę, a później karmiąc malucha, należy mieć to na uwadze. Wiele mam niestety o tym zapomina i pozostawia na nich śpiącego noworodka. Taki stan rzeczy jest dla niego bardzo niebezpieczny, ponieważ nie tylko główka dziecka może ułożyć się nienaturalnie, ale również może ono zsunąć się z poduszki podczas snu. Jako mama musisz zatem pamiętać, że nawet jeśli Twoja pociecha smacznie śpi na rogalu, powinnaś ją przełożyć do łóżeczka, w którym znajduje się płaska poduszka.

Z jakiego materiału powinna być wykonana poduszka?

Przeglądając oferty producentów nie da się nie zauważyć mnogości materiałów, z jakich wykonują produkty przeznaczone dla noworodków i niemowląt. Wybierając odpowiedni produkt musisz mieć na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo dziecka. Skoro decydujesz się na poduszkę, pamiętaj, że powinna być jak najtwardsza, dlatego nie kupuj tej, którą wykonano z poliestrowego puchu z domieszką pierza. Te poduszki na pewno nie sprawdzą się u noworodków. Co więcej, musisz mieć na uwadze, że pierze często uczula dzieci, chcąc zatem uniknąć tej sytuacji, wybierz inny materiał. Skup się zatem na poduszkach wykonanych z jedwabiu lub pianki visco. Wspomniane materiały mają właściwości hipoalergiczne, co oznacza, że doskonale sprawdzą się u dziecka, które cierpi na alergię lub choruje na astmę. Będą bowiem pozbawione niebezpiecznych roztoczy, grzybów oraz innych drobnoustrojów.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
projekt i realizacja: Maxsote - profesjonalne sklepy internetoweoprogramowanie: Shoper
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl