Darmowa dostawa w Polsce już od 300,00 zł.

Czy dziecko powinno spać z rodzicami czy w łóżeczku?

0
Czy dziecko powinno spać z rodzicami czy w łóżeczku?

Obecność mamy gwarancją bezpieczeństwa

W pierwszych miesiącach życia większość rodziców nie spuszcza swojej pociechy z oka. Noc nie jest wyjątkiem od tej reguły. Małe dziecko jest w pełni zależne od rodziców, więc nikogo nie dziwi fakt, że przezorna mama i tata chcą spać jak najbliżej swojego dziecka. Spanie w jednym pomieszczeniu okazuje się często najbardziej praktycznym rozwiązaniem. W pierwszych etapach życia niemowlak przerywa sen w celu przyjęcia pokarmu. Spanie z niemowlakiem w jednym pomieszczeniu pozwala na szybkie zaspokojenie potrzeb dziecka, bez narażania go na stres i płacz. Ponadto, mając maluszka blisko siebie, możemy kontrolować jego zachowanie i szybko zareagować na jakiekolwiek nieprawidłowości.

Według Amerykańskiej Akademii Pediatrów dzieci powinny spać z opiekunami w jednym pokoju, jednak w swoim własnym łóżeczku. Starannie zabezpieczone łóżeczko zawierające atesty bezpieczeństwa, wykonane z antyalergicznych materiałów poduszki dla niemowląt i materace zapewniające odpowiednie podparcie kształtującemu się kręgosłupowi sprawią, że Twój maluszek będzie odpoczywał w odpowiednich warunkach sprzyjających zdrowemu wzrostowi. Rodzice decydujący się na tak zwane współspanie (czyli spędzanie nocy z dzieckiem w jednym łóżku) powinni przenieść dziecko do łóżeczka czy kołyski do szóstego miesiąca życia.

Czas na przeprowadzkę!

Jednoznaczne określenie odpowiedniego momentu na przeprowadzkę dziecka do własnego pokoju nie jest możliwe. Każda mała istota jest inna i wymaga indywidualnego podejścia. Pierwsze próby samodzielnego spania zaleca się podjąć, kiedy pociecha przesypia już całe noce bez wybudzania się. Pamiętaj, aby do niczego nie zmuszać córeczki czy syna – spanie w swoim pokoju nie powinno być stresującym doświadczeniem. Dziecko musi wiedzieć, że w każdym momencie może przyjść w nocy do pokoju rodziców i znaleźć schronienie u boku mamy czy taty.

Komplety pościeli do łóżeczka – stwórz dziecku odpowiednie warunki!

Dziecko powinno czuć się w swoim pokoju przede wszystkim bezpiecznie i dobrze. Aby noc nie wiązała się ze stresem, a stała się dla dziecka źródłem wartościowego odpoczynku, należy starannie zaaranżować pociesze jej własny kącik. Pomogą Ci w tym miękkie kocyki dla dzieci, ulubione pluszaki, komplety pościeli do łóżeczka z motywem ulubionych bajek, projektor rzucający na pogrążone w mroku ściany i sufit świecące gwiazdy i planety. Pamiętaj, że małe dziecko może obudzić się w środku nocy spragnione albo przestraszone złym snem. Maluch będzie czuł się bezpiecznie, kiedy w jego zasięgu będzie znajdowała się lampka, którą w każdy momencie będzie mógł włączyć. Jeśli synek czy córka boją się ciemności, warto zostawić na noc uchylone drzwi albo włączyć lampkę emitującą ciepłe, przytłumione światło.

Fantazyjna pościel do łóżeczka dla chłopca i dziewczynki

Aby każda noc w swoim własnym łóżku była dla dziecka czasem wartościowego odpoczynku, podczas kupowania pościeli dla malca nie zdawaj się na przypadek. Wybierając miękką, miłą w dotyku pościel do łóżeczka dla chłopca czy dziewczynki, stworzysz swojej pociesze optymalne warunki do spokojnego i zdrowego snu. Kocyki dla dzieci, poduszki dla niemowląt i prześcieradła powinny być wykonane z antyalergicznych, przewiewnych materiałów, które nie będą podrażniać skóry dziecka, a co za tym idzie – powodować dyskomfortu podczas snu.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
projekt i realizacja: Maxsote - profesjonalne sklepy internetoweoprogramowanie: Shoper
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl