x
  • Darmowa dostawa w Polsce już od 300,00 zł.
  • Wysyłka na terenie UE kurierem GLS!

FOR KIDS AND MOMS WITH LOVE

do kasy suma: 0,00 zł
Back to school - najlepsze sposoby na samodzielną naukę z domu gdy masz małe dzieci

Back to school - najlepsze sposoby na samodzielną naukę z domu gdy masz małe dzieci

0

Dlaczego warto się uczyć?

Kiedy jesteśmy w wieku szkolnym, wszyscy nam powtarzają, że trzeba się uczyć i zdobywać nową wiedzę. Po studiach ta motywacja trochę zanika. Nie zmienia to faktu, że stałe rozwijanie nowych umiejętności i szlifowanie tych już zdobytych ma doskonały wpływ na mózg i samopoczucie. Mając świadomość własnego kapitału umysłowego, stajemy się bardziej asertywne, pewne siebie i ciekawe otaczającego nas świata.

Podnoszenie własnych kwalifikacji w czasie gdy przebywamy w domu z dzieckiem to świetny sposób na to, żeby nie wypaść z zawodowego obiegu. Pozwala też odkryć nowe pasje i być może znaleźć nowy sposób na siebie i na życie. (Kto powiedział, że powrót na etat to jedyna słuszna droga!?)

Dzidziuś jest bardzo absorbujący. Zamiast porywać się od razu na studia wieczorowe lub zaoczne warto rozważyć kursy, z których można korzystać w zaciszu domowym w czasie drzemki dziecka.

 

Ucz się języków obcych z domu

Czasem już 5 minut dziennie — codziennie - kontaktu z obcym językiem pozwala poprawić swoją płynność i biegłość w tym języku. Oczywiście codzienne lekcje mogą być dłuższe. Jeśli chcesz szlifować zdolności lingwistyczne możesz korzystać zarówno z aplikacji mobilnych, fiszek do nauki, jak i pełnych kursów. Oto kilka sprawdzonych źródeł do nauki języków:

Duolingo — to najbardziej znana aplikacja do nauki języków. Pozwala na naukę różnych języków. Jeśli znasz tylko Polski, możesz zacząć naukę od poznania angielskiego. Dla osób anglojęzycznych aplikacja oferuje szeroką ofertę kursów mniej i bardziej popularnych języków.

Babbel — kolejna aplikacja, która pozwala poznawać nowe języki. Zróżnicowane materiały, motywujące mechanizmy — wszystko to zachęca do samodzielnego podnoszenia swoich kwalifikacji.

BBC languages — to strona dla osób anglojęzycznych. Oferuje ponad 30 kursów językowych w zróżnicowanej formie.

Quizzlet — od fiszek po gry — ta platforma oferuje zabawne i lekkie podejście do nauki języków. Jest rekomendowana dla uczniów, ale mogą z niej korzystać osoby w każdym wieku.

 

Kursy rękodzieła dla domatorów

Rękodzieło to cudowny sposób na spędzanie czasu — czy to samemu, czy z dziećmi. Malowanie, wyplatanie, szycie, tworzenie biżuterii odstresowują i dają satysfakcję z wykonania samodzielnie pięknych przedmiotów. Gdzie można szukać kursów rękodzieła online?

Skillshare — to anglojęzyczna platforma, na której znajdziesz przeróżne kursy, w tym sporo artystycznych i rękodzielniczych. Często można trafić u nich na promocję, że pierwsze dwa miesiące członkostwa są za darmo. Warto skorzystać z tego i sprawdzić, czy któryś z kursów obudzi twoje pasje z dzieciństwa!

Pinterest — ta wirtualna tablica z pięknymi, inspirującymi treściami wizualnymi to doskonałe miejsce, żeby poszukać inspiracji i instruktaży do samodzielnego wykonania pięknych przedmiotów. Można z niej korzystać za darmo — wystarczy zalogować się kontem Google.

YouTube — największy internetowy serwis video również obfituje w tutoriale i przeróżne kursy w odcinkach. Wystarczy chwilę poszukać i można znaleźć kilkanaście — kilkadziesiąt filmików, gdzie autorzy krok po kroku uczą samodzielnie wykonywać piękne przedmioty.

Kursy na blogach producentów i sklepów — warto także raz na czas przeszukiwać blogi. Dobrze jest mieć na radarze twórców, którzy cię inspirują, ale też producentów półproduktów i instytucje edukacyjne. Tam najczęściej można się natknąć na takie kursy.

 

Kursy ekonomiczne i biznesowe online, podnoszenie kwalifikacji zawodowych

Czas urlopu macierzyńskiego i tacierzyńskiego to także świetny czas na podniesienie swoich kwalifikacji zawodowych lub przemyślenie własnego biznesu. Na szczęście w sieci jest całe mnóstwo platform, które oferują kursy pomagające w tej kwestii.

Udemy — podobnie jak Skillshare, Udemy jest otwartą platformą e-learningową. Znajdziesz tam przeróżne kursy, za które płacisz pojedynczo — nie w abonamencie. Masz też możliwość zrobienia certyfikatów do niektórych umiejętności.

Skillshare — platformę opisałam przy rękodziele i kursach artystycznych. Warto jednak pamiętać, że znajdziesz tam kilka tysięcy kursów z różnych dziedzin.

Portal Edukacji Ekonomicznej NBP — tu znajdziesz mnóstwo materiałów na temat finansów, ekonomii i bankowości. Są to tematy, które warto poznać!

Akademia HubSpot — to gratka dla tych, którzy interesują się marketingiem i chcą udokumentować posiadane umiejętności. HubSpot uczy i certyfikuje w przeróżnych dziedzinach marketingu.

LinkedIn Learning — największa platforma społecznościowa dla profesjonalistów także ma swoją ofertę edukacyjną. Po opłaceniu abonamentu zyskujesz dostęp do wielu profesjonalnych kursów. Niektóre kończą się uzyskaniem akredytacji i certyfikatu. Jeśli zależy ci na potwierdzeniu umiejętności sprawdzaj kursy, które cię interesują, bo nie wszystkie kończą się zdobyciem certyfikatu.

 

Uczelnie, które oferują dostęp do swoich kursów

W dobie globalnej wioski możesz mieć dostęp do kursów uniwersyteckich na całym świecie. Tu bardzo przydaje się znajomość języka angielskiego, jako że jest on uniwersalnym językiem nauki i biznesu w naszych czasach. Oto kilka szkół, które udostępniają swoje kursy online:

MIT OpenCourseWare — kursy MIT

Coursera — tu znajdziesz kursy różnych uniwersytetów z USA

Open Yale Courses — prestiżowe kursy Yale

Online Courses — kursy Yale, Harvarda, MIT i Stanforda.

 

Oczywiście to nie wszystko. Są jeszcze niezrównane materiały TED, wykłady znanych profesorów online, edukacyjne podcasty i bazy audiobooków, czy grupy Facebookowe, jak na przykład nasza grupa Mamy dla Mam Porady. To tylko część z ogromnych edukacyjnych zasobów internetu. Zachęcam cię gorąco do własnych poszukiwań. Gdzie ty poszerzasz swoją wiedzę? Jakie są twoje ulubione kursy online?Komentarze do wpisu (0)

Najnowsze Wpisy na blogu

Lookbook FW21
Lookbook FW21

W końcu upragnione nowości zawitały na nasze półki!

Sprawdź wyjątkowe kolekcje ubranek dziecięcych oraz artykułów zarówno dla dzieci jak i dla mam!

Zapraszamy do obejrzenia Lookbook FW21 CosyCott

Jesienny spacer z dzieckiem
Jesienny spacer z dzieckiem

W końcu nadeszła jesień! Tak bardzo kochana przez jednych, przez innych zaś witana z mocną rezerwą. Złote liście, kasztany, jeszcze trochę słońca, więcej deszczu i wiatr. Gdzie w tym wszystkim spacerować? Jak się przygotować? Czy w ogóle warto wychodzić z ciepłego mieszkania? Otóż warto. Sprawdź poniżej jakie zalety mają jesienne przechadzki.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl