Darmowa dostawa w Polsce już od 300,00 zł.

Bach do poduszki – czy warto puszczać dzieciom muzykę klasyczną do snu?

0
Bach do poduszki – czy warto puszczać dzieciom muzykę klasyczną do snu?

Rola muzyki w rozwoju dziecka jest przedmiotem licznych naukowych dociekań. Psycholodzy szczególnie dużą uwagę przykładają do badań nad muzyką klasyczną, która przeważnie jednoznacznie kojarzy nam się ze spokojem, oddechem, relaksem. Jak zapewnić dziecku najlepsze warunki do zdrowego, wartościowego snu? Czy muzyka klasyczna może być czynnikiem napędzającym rozwój maluszka? Dlaczego w łóżeczku powinna znaleźć się pościel muślinowa dla niemowląt? Na te wszystkie pytania znajdziesz odpowiedź w naszym artykule!

Sen z muzyką w tle

Znaczna część mam stara się, aby muzyka klasyczna wyznaczała rytm życia maluszka jeszcze przed jego narodzinami. Słuch wykształca się między czwartym a piątym tygodniem życia płodowego, dlatego przyszli rodzice już wtedy starają się docierać do maluszka poprzez melodię i rytm. Według badań przeprowadzonych za oceanem, dzieci, które już w łonie mamy słuchały muzyki, przychodzą na świat z większą liczbą komórek nerwowych i połączeń między prawą i lewą półkulą, dzięki czemu dziecko jest bardziej wrażliwe i odczuwa silniejszą więź z mamą.

W pierwszych miesiącach życia to właśnie słuch jest narządem, dzięki którym niemowlę poznaje świat. Według ekspertów, puszczanie dziecku spokojnej muzyki klasycznej „do poduszki” działa relaksująco, pomaga zasnąć i wyciszyć się. Co ważne, regularne obcowanie z muzyką będzie miało duży wpływ na rozwój dziecka w późniejszych etapach życia. Wyższy iloraz inteligencji, bogatsze słownictwo, zdolność do sprawnego rozwiązywania problemów, lepsze przyswajanie wiedzy i dobra pamięć to tylko część korzyści, jakie niesie za sobą słuchanie muzyki przez najmłodszych.

Mozart, Bach czy Chopin?

Jaką muzykę najlepiej puszczać maluszkowi do snu? Aby dziecko przed snem wyciszyło się i zrelaksowało, z głośników powinna płynąć spokojna, ale rytmiczna melodia. Liczne badania dowodzą, że na rozwój małych dzieci szczególnie dobrze działają kompozycje Mozarta, w szczególności utwory dur o bardziej radosnym, pozytywnym wyrazie.

Pościel muślinowa dla niemowląt – podwójny komfort

Na komfort snu malucha można wpływać na wiele sposobów. Ważna jest nie tylko muzyka rozbrzmiewającą w pokoju, ale również kolorystyka panująca w pokoju, oświetlenie, materac, rodzaj kołderki i poduszki. Jakie kocyki dla niemowląt i pościel najlepiej sprawdzą się w pokoju maluszka? Specjaliści nie mają wątpliwości – te wykonane z naturalnych włókien. Wśród modeli rekomendowanych przez pediatrów szczególne miejsce zajmuje pościel muślinowa dla niemowląt. Muślin jest tkaniną cenioną przede wszystkim za swoją czystość, naturalność oraz miękkość. Niezwykle przyjemny materiał jest przyjazny wrażliwej skórze najmłodszych dzieci, nie wywołuje podrażnień, zapewnia optymalny komfort cieplny i cyrkulację powietrza. W dobrych sklepach z artykułami dla dzieci znajdziesz muślinową pościel i kocyki dla niemowląt w różnorodnych, uroczych wzorach. Aby mieć pewność, że dajesz swojemu dziecko to, co najlepsze, wybieraj produkty posiadające certyfikat Oeko Tex.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
projekt i realizacja: Maxsote - profesjonalne sklepy internetoweoprogramowanie: Shoper
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl